Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İçerik Pazarlama

Markalar için, hedef kitleye doğru mesajlarla seslenmenin en önemli yollarından biri içerik pazarlama stratejisidir. Hemen her sektörde, markalar ciddi bir reklam yarışı içinde. Metroda, açık alanlarda, internet sitelerinde ya da sosyal medya uygulamalarında ürün ve hizmetlerin ön plana çıktığı reklamlar, kullanıcılar için bir karmaşa yaratıyor. Bununla birlikte, içerik pazarlama markanızı rakiplerinize göre bir adım öne çıkarabilir.

İçerik pazarlama nedir dendiğinde, insanların ilgisini çekecek, merak duygularına hitap eden içerikleri belirlemek, hazırlamak ve doğru mecralarda onlara sunmak yanıtını vermek mümkün. İçerik ajansı olarak, content marketing alanında markalar için etkili çözümler sunuyoruz.

Dönüşüm odaklı içerik pazarlama planı nasıl oluşturulur?

Oyun bilgisayarı kelimesine reklam vermek, doğrudan bir pazarlama modelidir ve sürdürülebilir bir etki yaratmaz. “En iyi 5 oyun bilgisayarı” ya da  “Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli?” konulu kapsamlı bir içerik ise, evergreen’dir. Uzun yıllar boyu trafik alır, marka için dönüşüm yaratır. Yüzlerce farklı web sitenin benzeri konularda içerik ürettiği günümüzde, en iyi içerik için doğru içerik pazarlama stratejisi oluşturulmalı.

İçerik pazarlama hizmeti sunan bir dijital ajans olarak, markanız için içerik oluştururken aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

 • Hedef anahtar kelimeleri belirliyoruz
 • Her konu için içeriğin ana hatlarını belirliyoruz
 • İçerik taslağını hazırlıyor, markanızla paylaşıyoruz
 • Yayın takvimi doğrultusunda, içeriği yayına alıyoruz
 • Yayına alınan içerikleri, influencer’lar ile paylaşıyor, içeriği backlink ile destekliyoruz

Doğru bir içerik, semantik yapıda hazırlanmış ve Google’ın SEO tekniklerine, son algoritmalarına uygun olmalı. Profesyonel yazar kadromuzla markanız için en iyi içerikleri hazırlıyoruz.

İçerik pazarlama markanız için neden önemli?

İçerik pazarlama, ilk amacı müşteri kazanmak değil, “değer yaratmak” olan bir strateji. Ücretli reklamlar, fuar gibi etkinlikler markaların hızlı bir şekilde dönüşüm sağladığı alanlardır. İçerik pazarlaması ise her şeyden önce kullanıcılar için bir değer yaratmayı hedefler. Merak edilen, nasıl yapıldığı bilinmeyen bir konuda yol gösterir. Öneriler sunar, çözüm belirtir. Düzenli olarak reklam verilen Google ADS gibi mecralarda reklam durdurulduğunda, müşteri dönüşümü de sona erer. İçerik pazarlaması ise uzun vadeli dönüşüm sağlar. 2015 yılında hazırlanmış kaliteli bir içerik, 2023 yılında dahi her gün marka bloguna binlerce trafik getirebilir. İçerik pazarlama neden önemli sorularının diğer yanıtları şu şekilde:

 • Doğrudan hedef kitleye erişme şansı sunar
 • Kaliteli içerik, marka sadakatini destekler
 • Marka bilinirliğini artırır

Doğru adımlarla hedef kitleyi harekete geçirebilir

Hangi içerik pazarlama hizmetlerini sunuyoruz?

İçerik pazarlamasında sağladığımız hizmetler, potansiyel müşterileriniz için değer yaratırken, markanız için dönüşüm yaratacak:

 • Blog içerikleri
 • Web site içerikleri
 • SEO içerikleri
 • Sosyal medya içerikleri
 • Reklam metinleri
 • Ürün tanıtımları
 • İnfografikler
 • Görsel ve video içerikler

Metinsel ve görsel tüm içerik türlerinde, markanız için hedefleriniz doğrultusunda en etkili içerikleri hazırlıyoruz. Yüksek trafik, etkileşim ve lead yaratan içeriklerimizle, yatırım geri dönüş hızınızı yukarılara taşıyoruz. Markanızı ve platformunuzu büyütürken, müşteri sadakatini ve memnuniyetini artıran değerler yaratmak için, içerik ajansı ile çalışabilirsiniz.

İçerik pazarlama ajansı olarak, onlarca kurumsal markaya içerik çözümleri sunduk. Markanız için uygun bütçelerle, uzun vadeli bir pozitif etki yaratacak evergreen içeriklerle fark yaratmak için hazırız.

Reklam yazarlığı yaratıcılığı ile, bir SEO uzmanının teknik bakış açısını buluşturduğumuz içeriklerle, dijitalde bir adım öne çıkabilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak, içerik pazarlama çözümlerimizi keşfetmek için bizimle iletişime geçin.